Jindřich Rajchl POTVRZENO – Máme oficiálně potvrzeno, že trestní řízení proti řeporyjskému starostovi Pavlovi Novotnému bylo skutečně zahájeno!

Jak už jsem vás informoval dnes dopoledne – máme oficiálně potvrzeno, že trestní řízení proti řeporyjskému starostovi Pavlovi Novotnému bylo skutečně zahájeno!

Sice to trvalo, ale první krok k postupnému návratu naší republiky k principu rovnosti před zákonem se stal skutečností. Jak asi víte, tak jsem v ten samý den, kdy Pavel Novotný publikoval své hrubě urážející komentáře podněcující nenávist k našemu národu, jsem na tohoto profesionálního syna podal trestní oznámení pro naplnění skutkové podstaty trestného činu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod dle ustanovení § 356 odst. 1 odst. 3 písm. a) trestního zákoníku, s tím, že jeho jednání mohlo naplnit i skutkové podstaty dalších trestných činů.

Dle zpráv, které jsem následně obdržel, podaly následně podobný podnět desítky a možná stovky našich podporovatelů a občanů České republiky.

Trestní oznámení bylo původně obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 5 odloženo a věc byla předána k přestupkovému řízení.

Nicméně po sérii podnětů výkonu dohledu podaných k Městskému státnímu zastupitelství v Praze, jakož i k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně, se nakonec ledy hnuly a tento týden přišla jednomu z našich aktivních podporovatelů oficiální informace z Nejvyššího státního zastupitelství, že původní rozhodnutí Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 o odložení věci bylo zrušeno, a na základě závazného pokynu ze strany Městského státního zastupitelství v Praze bylo trestní řízení ve věci výroků Pavla Novotného skutečně zahájeno!

Samozřejmě lze očekávat, že se příslušné orgány budou snažit o zametení celé věci pod koberec formou podmíněného zastavení trestního stíhání, či uložení bagatelního peněžního trestu, nicméně z naší strany se opět pokusíme udělat maximum pro to, aby celá věc jen tak nevyšuměla.

Rozhodně ještě není ani zdaleka vyhráno, avšak znovu se potvrdilo, že pokud jste trpěliví, odhodlaní a nenecháte se nikým a ničím odradit, tak se výsledky nakonec vždy dostaví!

A teď si představte, co všechno bychom teprve dokázali, pokud bychom již měli zastoupení v poslanecké sněmovně!

Pevně doufám, že toto rozhodnutí pro nás bude další motivací k tomu, abychom v našem úsilí nepolevili a naopak jej ještě vystupňovali.

Jsem přesvědčen, že stejně jako v tomto případě nakonec všech našich vytyčených cílů společnou prací dosáhneme!

Velké díky všem, kdo jste se na této věci aktivně podíleli.

Díky všem, kdo jste PRO!

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jana
Jana
8 měsíců před

Konečně. Ostatně, sám Rakušan veliký potvrdil u Wittowské, že jeho vyjádření patřilo celému národu. Takže § 356 jak vyšitý. Jestli pak už mu Pavlík poděkoval za to ,jak ho ve své idiocii potopil? Naší povinností bude teď bdít nad Státním zastupitelstvím Prahy 5, aby to nezametlo. Jsou pod drobnohledem. Očekávám stejný rozsudek, jako u Čermáka, který se vyjádřil oproti tomu spratkivi ještě mírně!

1
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights