Jindřich Rajchl – Europoslanec STAN Stanislav Polčák přiznal v rozhovoru pro média, že s hlavní postavou aféry Dozimetr, trávili rodinné dovolené.

Na otázku, zda Redl financoval kampaň hnutí STAN odmítl s poukazem na advokátní mlčenlivost odpovědět.

V souvislosti s tvrzením pirátského poslance Michálka, že STAN financoval kroužkovací kampaň “z černých peněz, které ukradli v dopravním podniku”, se však odpověď přímo nabízí.

Polčák také tvrdí, že si Vít Rakušan u něj osobně vyžádal telefon se šifrovací aplikací, kterou disponoval právě Michal Redl. Dodávám, že s touto aplikací můžete komunikovat pouze s okruhem lidí, kteří ji rovněž mají v telefonu nainstalovanou. S nikým jiným.

Kdybych byl státním zástupcem, tak mi tyto indicie na zahájení trestního stíhání bohatě stačí.

Co se pak týče politické odpovědnosti, tak tam není už vůbec o čem diskutovat. V každé normální zemi by už ministr vnitra rezignoval. Ten náš se vymlouvá na to, že dal telefon dětem. No, udělejte si obrázek sami.

A kdyby třeba ve Velké Británii politik stižený tímto obřím skandálem neodstoupí, tak jej k tomu média během 3 dnů masivním tlakem donutí.

U nás je ticho po pěšině.

V momentě, kdy bylo vznešeno obvinění ze strany koaličního partnera z financování předvolební kampaně z výnosů z trestné činnosti, tak už existují pouze 3 možná řešení.

1) odchod STAN z vlády

2) odchod Pitátů z vlády

3) konec vlády

Pokud se nic z toho nestane, pak je zřejmé, že je naše demokracie těžce nemocná.

Piráti mají jedinečnou příležitost dokázat, že svá hesla o boji proti korupci myslí vážně. Pokud setrvají ve vládě, kde svého koaličního partnera obvinili z trestné činnosti, tak už budou všem jen pro smích.

A ještě jeden malý dodatek – tahle kauza je z právního hlediska asi stokrát vážnější než celé Čapí hnízdo. Tady nejde o nějakých prostavěných 50 milionů z dotací, tady jde o výnos z trestné činnosti použitý na ovlivnění výsledků parlamentních voleb.

Tudíž o podezření z mimořádně závažné trestné činnosti.

Proto musí odejít Rakušan i celý STAN.

Neprodleně.

Aby vám nic neuniklo můžete se přihlásit k odběru novinek které na můj web pravidelně vkládám stačí vyplnit email. UPOZORNĚNÍ : Vždy si zkontrolujte v email schránce složku SPAM a Hromadné zprávy, je možné že moje emaily vám tam spadnou.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights