Jana Zwyrtek Hamplová – SAMOSPRÁVA POTŘEBUJE POSÍLIT, NE OSLABIT

V TOMTO TÝDNU PŘEDSTAVÍM SUBJEKT, KTERÝ CHCE BÝT SAMOSPRÁVĚ TRVALE SILNOU A AKCESCHOPNOU OPOROU

Uvítáme zapojení všech sebevědomých starostů a starostek

Po občanech jsou na řadě obce a města – ano, i těm se má za chvíli brát ve velkém, protože vláda nezvládá rozpočet státu. Tak se chce zahojit i na samosprávách. Daň z nemovitosti sice samosprávě nechali, protože se lekli právních argumentů, ale další kroky vedou k tomu, že vaše obce a města přijdou o miliardy, rozdělení daní bude nadále vysoce nespravedlivé vůči menším obcím a městům, a například rozdělení daní z hazardu je vyloženě “propražské”.

Myslím si, že nastal čas na to, aby za samosprávu začal “kopat” sebevědomý tým, mimo jiné právníků a ekonomů, který přinutí vládu, a to každou vládu, brát samosprávu jako základ veřejné správy u nás, a bude důsledně bránit snahám nutit obce ekonomicky opět ke spojování ve stylu “vesnička má středisková”, pokud samy nechtějí. Projekt silného hráče, který bude stát na straně samosprávy, zejména vůči státu, jsem připravovala již před třemi lety, a podle mého názoru nastal čas ho v těchto dnech a týdnech s plnou silou spustit, protože samospráva je v ekonomickém i faktickém ohrožení.

V následujících dnech proto oslovím obce a města s cílem zahájit činnost dalšího silného subjektu, který si klade za cíl být vedle SMO a SMS sebevědomým partnerem pro jednání s vládou o otázkách samosprávy v její samé podstatě, a bude chránit zejména její ústavně garantovaná práva včetně práv ekonomických – v tomto směru by pak rád určité role, které doposud zastávali jiní, zcela převzal. Jedná se o subjekt nezávislý, který nabídne profesionální a efektivní zázemí a oporu všem obcím a městům v České republice bez ohledu na to, kdo a “stranicky” za koho stojí v jejich čele.

Více se dozvíte v tomto týdnu.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights