Jana Marková: Tahle doba se začíná natolik blížit té minulé

Tahle doba se začíná natolik blížit té minulé, že bych to začala citátem z Černých baronů a majora Terazkyho. “A čo si predstavujete pod pojmom absurdný, Kefalín?”

Snad jedině tak by se dalo totiž okomentovat odvolání docenta Ševčíka z pozice děkana fakulty.

A proč? Těch důvodu je samozřejmě víc, od naprosté politické zvůle a mediálního lynče, po protesty pár zastydlých puberťáků před fakultou. A kdo že jim naslouchá? Kdo že je hlavní iniciátor jeho vyhazovu? Rektor Dvořák. Muž, který sám má za sebou takový škraloup, že tzv. a smyšlená provinění docenta Ševčíka jsou proti tomu naprosto marginální. I kdyby byla pravdivá.

Pan rektor byl totiž předseda dozorčí rady v jedné z nejostudnějších firem moderních dějin. Firmy Key Investment. Tato firma v době přítomnosti pana Dvořáka v čele dozorčí rady okradla stovky českých občanů a desítky městských částí a obcí o veškeré jimi vložené prostředky. Jenže zatímco hlavní postavy skončili ve vězení, pan Dvořák i díky správným konexím vězení unikl. Ovšem už jeho samotná přítomnost v této společnosti v době jejích největších podvodů je ostudná a měla by znamenat konec jakékoliv veřejné funkce.

A tak říkám, absurdní opravdu je, aby na odvolání docenta Ševčíka trval nejvíc člověk, který sám poškozuje jméno nejen VŠE, ale celého vysokého školství obecně a navíc si ještě hraje na morální maják. Ten tam nemá co dělat. Nikoliv docent Ševčík.

Další díl do této absurdní tragikomedie vložili naši veřejnoprávní novináři. Dvořák byl v celé řadě rozhovorů během této kauzy, ale ani jednoho z nich nenapadlo se na tuto kauzu optat. Protože zlo na té správné straně přestává být zlem.

Celou špinavou minulost pana rektora musí vytáhnout až víceméně lokální novinář. Je to neuvěřitelné, co všechno se může stát, a kam jsme se to posunuli. Jenže pokud tolerujeme bezpráví vůči někomu jinému, musíme si uvědomit, jak lehce se to může obrátit proti nám samotným.

Já sama tohle nikdy dělat nebudu. Nemůžu se jen tak koukat na to, jak se tu hází právní stát do kanálu a jediné na čem záleží je poplatnost tomuhle režimu. To jen kdybyste někdy přemýšleli nad tím, proč dělám to, co dělám, a proč mi to za to stojí.

Skončím citátem ze stejného filmu. “Chce se mi z vás zvracet vážení.”

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Machackova
1 rok před

Neskutečné zneužívání politické moci proti slušným lidem….za chvily budeme říkat zlatí komunisti….

Jan
Jan
1 rok před

Myslím, že do špíny jménem politika se slušným lidem nechce. Dnešní doba je neskutečně zvrácená . Díky hloupím naivním fanatickým přiblblům typu zelených eco magorů , díky neskutečně přehnané korektnosti , díky připosranosti, díky tlakům a nenažranosti velmocí a tak dále se není čemu divit, že třeba například i docent Ševčík ( a jemu podobní) dostávají nesmyslně do absurdních problémů. Prostě že jde svět totálně do hajzlu.

7
0
Václav Kliešť
Václav Kliešť
1 rok před

Fialoví absurdistán.

8
0
Jindra Novotný
Jindra Novotný
1 rok před

Inu přestává to být legrace. Kolik let si dělali Němci z Hitlera legraci, jaký je ňouma. A po několika letech to Německu “vrátil”..

Jan
Jan
1 rok před

ABSURDISTÁN a KOCOURKOV 2 v 1 !!!

10
Jitka
1 rok před

Absurdistan, máš svatou pravdu,Jsme!!! 👍🙏🔥

19
6
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights