Klára Samková – Oznamuji tímto, kdekoliv na sítích najdu status vyjadřující potěšení či schvalující trestný čin pokusu o vraždu Roberta Fica, budu podávat trestní oznámení.

Upozorňuji všechny, kdo “jen tak jdou kolem”, na znění ust. § 365 odst. 1 tr. zákoníku, zák. č. 40/2009 Sb., který zní”:

§ 365 Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Vražda, a to jak dokonaná, tak ve stádiu pokusu, je na Slovensku trestným činem podle ust. §144 odst. 1 Trestného zákona č. 300/2005 Zbierky zákonov, přičemž ohledně pokusu o vraždu Robert Fico se jedná o úkladnou vraždu, pro kterou platí:

Ҥ 144

Úkladná vražda

(1) Kto iného úmyselne usmrtí s vopred uváženou pohnútkou, potrestá sa odňatím slobody na dvadsať rokov až dvadsaťpäť rokov.”

v českém právním řádu je vražda tr. činem respektive zločinem dle ust. § 140 Tr. zák. č. 40/2009, který zní:

“§ 140 Vražda

(1) Kdo jiného úmyslně usmrtí, bude potrestán odnětím svobody na deset až osmnáct let. (2) Kdo jiného úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, bude potrestán odnětím svobody na dvanáct až dvacet let.”

Je zřejmé, že pokus o vraždu slovenského premiéra je jedním z nejtěžších zločinů jak dle slovenského tak dle českého práva.

Schvalován tohoto trestného činu je samostatným trestným činem.

Oznamuji tímto, že kdekoliv na FB i jiných sociálních sítích najdu status vyjadřující potěšení či schvalující trestný čin pokusu(zatím nedokonaného) o vraždu Roberta Fica, budu dělat print screeny a budu podávat trestní oznámení.

Ž8dám všechny své přátele, jmenovitě Vidlákovy, PRO – oficiální. Tomio Okamura – SPD, Svobodní, Marek Stoniš, Andrej Babiš, Kateřina Konečná, My zemědělci, Matěj Stropnický a všechny ostatní, aby činili totéž. (Zejména se dále obracím na soukromé osoby: Ota Beran,@Antonín Baudyš, Ivan David a další…

Žádám dokonce, aby tak činili i ti, kdo stojí na druhé straně barikády. Proč? Protože jestli se nepodaří tuto Pandořinu skříňku zase zavřít, mohou být na odstřel další… a to opět – na obou stranách barikády. Protože na té druhé straně právě moc známých nemám, obracím se jmenovitě na Monika Le Fay, o které s domnívám, že má (mohla by mít, tedy doufám, že má) na věc stejný názor.

TECHNICKÁ: Dělejte print screeny celé obrazovky tak, aby bylo vidět datum a hodina, kdy je print screen pořizován.

Print screeny doporučuji vytisknout a odevzdat na nejbližší služebně s tímto textem:

“Oznamuji tímto, že mám podezření, že osoba, prezentující se na FB (Twitteru, Instagrammu…) pod profilem….. se dopustila tresného činu dle ust. § 365 Schvalování trestného činu, k čemuž přikládám vyjádření dotyčného na sociálních sítí. Žádám o prověření tohoto podezření a z důvodu obecného zájmu a práva veřejnosti být informován o zásadních otázkách přesahujících zájem jednotlivce, žádám, aby mi PČR v zákonné lhůtě sdělila výsledek svého šetření.

UŽ TOHO BYLO DOOPRAVDY DOST.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights