Seznam hostů

Zde je seznam domluvených hostů pro moje rozhovory do živých vysílání . V případě zrušených rozhovorů poznáte podle křížku v kolečku u daného hosta. Nové domluvené hosty poznáte podle ikonky ZVONEČEK v kolečku.

AKTUALIZACE SEZNAMU

14.5. 2024 / 18:30

Rozhovor Honza Kubiš s JUDr. Janou Turoňovou – STAČILO!

V roce 2019 vstoupila do ČSSD a působila v její ústřední odborné právní komisi. V prosinci 2021 kandidovala na předsedkyni ČSSD, avšak na sjezdu strany, kde byl zvolen předsedou Michal Šmarda, nakonec svou kandidaturu stáhla. Po roce 2021 byla činná v rámci frakce strany, která usilovala o vytvoření široké koalice různých stran včetně KSČM. Vyslovila se také proti kontaktům vedení ČSSD s podnikatelem Janem Bartou.

V dubnu 2023 byla Jana Turoňová několika krajskými a okresními organizacemi ČSSD nominována na předsedkyni strany, ale stranickým vedením ČSSD byla navržena na vyloučení ze strany z důvodu údajného podkopávání politiky strany a setkávání se s členy vedení KSČM včetně Kateřiny Konečné či s Michalem Semínem ze spolku Svatopluk. V rámci projednávání jejího vyloučení v pražském Lidovém domě ji mimo jiné podpořili sociální demokraté jako Jan Kavan a Karel Šplíchal. Proti vyloučení se vyslovila i ekonomka Ilona Švihlíková. Na 45. sjezdu Sociální demokracie v Plzni v červnu 2023 bylo potvrzeno její vyloučení ze strany.
Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2024 kandiduje za uskupení STAČILO!

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights