Parlamentní listy: Lipavského ostuda. Petr Drulák vyhozen neprávem, řekl definitivně soud

Je to definitivní. Vyhazov profesora Petra Druláka z Ústavu mezinárodních vztahů neplatí. V odvolacím řízení o tom dnes rozhodl Městský soud v Praze. Redakci PL to potvrdila Drulákova advokátka Jana Zwyrtek Hamplová.

Petr Drulák byl z Ústavu mezinárodních vztahů vyhozen neprávem. Ve středu po poledni o tom rozhodl definitivně Městský soud v Praze.

„Vyhráli jsme první soud a dnes proběhlo odvolací řízení u Městského soudu v Praze, který v plném rozsahu potvrdil rozsudek soudu prvního stupně. Znamená to, že výpověď, která byla panu profesoru Drulákovi dána, je neplatná a doručením rozsudku to bude účinné,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz advokátka Jana Zwyrtek Hamplová, která Petra Druláka zastupovala.

Co to v praxi znamená? „Zaměstnavatel bude muset vzít pana profesora zpět a vyplatit mu zpátky mzdu za celé období,“ uvedla advokátka. Drulák dostal výpověď v lednu 2023, takže mu Ústav mezinárodních vztahů bude muset vyplatit mzdu za více než rok. Ústav je zřizován ministerstvem zahraničí, které v době výpovědi vedl Jan Lipavský.

„Pro pana profesora je to určitě velké nejenom právní, ale i morální vítězství. Městský soud se ztotožnil s tím, co řekl soud prvního stupně, že výpověď byla dána právně zcela nesprávně, že nebyla žádná příčinná souvislost mezi změnami, které chtěl ústav provést, a tím, že si vybral zrovna pana profesora, kterému dal výpověď. Mám z toho velkou radost, je to obrovský úspěch,“ dodala Jana Zwyrtek Hamplová.

Ústav mezinárodních vztahů vyhodil profesora Druláka loni v lednu a stalo se tak po opakovaných snahách vedení, které mu nejprve zasílalo vytýkací dopisy. 

Drulák od počátku upozorňoval, že to byla snaha zbavit se ho kvůli jeho názorům, které za svoji osobu prezentoval v médiích, různých analýzách a dalších veřejných výstupech, hlavně v souvislosti s válkou na Ukrajině.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights