KATEŘINA KONEČNÁ – REAKCE NA POMLUVY A LŽI, KTERÉ SE ZÁMĚRNĚ ŠÍŘÍ S CÍLEM POŠKODIT KOALICI STAČILO!

Vážení přátelé,

protože se množí útoky na moji osobu od mých politických konkurentů, kterým jsem ukázala vlídnou tvář s možností spolupráce a oni mi dali akorát facku, jak houby po dešti, musím znovu reagovat. Po nedělním průzkumu agentury STEM, ve kterém má sama KSČM téměř 5 % při 60% účasti se množí všemožná videa ohledně mého hlasování v Evropském parlamentu jak houby po dešti. Proč asi, bojí se nás. Je zvláštní, že mé hlasování dosud za 5 let mandátu nikomu nevadilo a všichni moji voliči byli až na pár výhrad veskrze spokojeni. No nicméně zpět k tématu.

Objevily se znovu zaručené informace o (právně nezávazné) rezoluci, díky níž jsem měla snad pozvat uprchlíky do Evropy. Tuto lež a dezinterpretaci záměrně před minulými volbami šířil T. Okamura, aby mě poškodil. Ihned jsem na něj podala trestní oznámení, ale bohužel s rychlostí soudů se mi dostalo satisfakce až v roce 2022, kdy se mi byl T. Okamura nucen omluvit. Dne 14.11.2022 tak poslal následující text: „Toto tvrzení se nezakládá na pravdě, neboť paní europoslankyně Kateřina Konečná nikdy takto nehlasovala a ani tyto postoje nezastávala. Za tyto své nepravdivé výroky se proto Kateřině Konečné omlouváme a omlouváme se jí i za vzniklé nepříjemnosti, které jí naším lživým tvrzením vznikly.“ (originál omluvy v příloze)

Takže závěr s migranty? Ne nehlasovala jsem pro žádné přijímání kvót ani migrantů. Ani v minulosti, ani v současnosti a nehodlám tak učinit ani nikdy v budoucnosti.

Nyní k druhé „bombě“, která se objevila…Pan Vrábel mě napadl ohledně mého hlasování k usnesení Evropského parlamentu o nepřenosných nemocech. Zjevně asi vycházel z pomýleného jakéhosi pana Bílého, které koluje internetem také. Panu Vrábelovi tentokrát vadí bod 40 tohoto usnesení, který vyzývá ke spolupráci c členskými státy a mezinárodními organizacemi, aby se potíral vliv dezinformací na očkování a řešil váhavý postoj obyvatel k očkování. Jedná se o jeden z celkem 108 takových bodů rozsáhlého dokumentu, ze kterého pan Vrábel a Bílý tuto větu vytrhli.

Ano, hlasovalo jsem pro něj a jsem kdykoliv schopna si to obhájit. Dokonce jsem na to hrdá, protože této problematice se na rozdíl od pana Vrábela věnují celý svůj život. Co jsou vlastně nepřenosná onemocnění? Je to cukrovka, jsou to nemoci srdce a cév – infarkt, mrtvice, ale patří sem i rakovina. Tedy nemoci, které čekají nás všechny ve staří. Pokládám si otázku, co je pan Vrábel a mu podobní vlastně za člověka, když mi vyčítá, že jsem hlasovala pro usnesení, které zadá o vyčlenění více peněz na boj s mrtvicí, s infarkty či s cukrovkou. Kritizuje nedostupnosti pece o duševní zdraví a zadá její zlepšení. Nebo chce peníze na prevenci rakoviny. Pan Vrábel by si měl především uvědomit, že statisticky tu rakovinu dřív on nebo někdo jeho blízký dostane (ne že bych jim to přála) a pak se bude dožadovat nejlepší lékařské péče. To už se mu špína na ty, co se mu ji snaží zajistit, tak lehce kydat nebude.

Kromě výše zmíněného bodu obsahuje usnesení i např. tuto výzvu, kterou pan Vrábel nezmiňuje: „Je nutné posílení trhu EU s léky, aby byl zajištěn rovný a cenově dostupný přístup k lékům a inovativní léčbě a zmírnil se nedostatek léků; podpora a urychlení partnerství veřejného a soukromého sektoru za účelem posílení inovací; zlepšení výzkumu nepřenosných nemocí, včetně propojení mezi přenosnými a nepřenosnými nemocemi.“ Chápu, že panu Vrábelovi je jedno, že zde nemáme léky, že nové léky mají daleko dříve občané jiných státu Unie, ale já proti tomu bojuji 4 roky a jsem v denním kontaktu s pacientskými organizacemi a pacienty a jen kvůli větám vytrženým z kontextu a určených k dehonestaci mé osoby z důvodu, že pan Vrábel, který chtěl druhé místo na kandidátce neunesl odmítnutí, s tím nepřestanu. Já to unesu. Zeptejte se pacientů, kterých se zprava přímo dotýká a čekali na ni co si o ni myslí. Navíc vše je na bázi doporučení rozhodně to není vymahatelné.

Co se týče podpory bodu 40 usnesení, tak nebyla možnost jej nehlasovat. Byl pevnou součástí celkového dokumentu. Bylo možné buď dokument odmítnout jako celek, nebo jej podpořit. Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla jej – i přes mé četné výhrady k němu – podpořit. A na tom bych ani dnes nic nezměnila. Nemohla jsem hodit přes palubu milióny pacientů s rakovinou, kterým má tento dokument zlepšit život. Koneckonců stejné rozhodnutí udělali všichni čeští europoslanci kromě dvou. Říká se tomu politická odpovědnost a každý, kdo kandiduje do veřejné funkce, by ji měl mít. Pan Vrábel svoji dehonestující kampaní akorát prokázal, že na to nemá a politikem by být neměl, neboť je svým voličům nebezpečný.

Zpět ještě k podstatě bodu 40 usnesení, který některým vadí. Celý dokument se týkal především nepřenosných nemocí, tedy nemocí, vůči kterým se většinou nedá očkovat. Avšak, existuje jedna nemoc, proti které už ano a to rakovina (dělohy, hrtanu), konkrétně proti HPV viru ji způsobující. Toto očkování je na trhu přes 20 let, je bezpečné a odzkoušené a není postavené na technologii m-RNA vakcín jako očkování proti COVID-19. Ono totiž není očkování jako očkování.  U COVID-19 byla vzhledem k jeho překotnému vývoji a nové neodzkoušené technologii obezřetnost a skepticismus na místě a stále je. Ale u očkování starých víc jak 1 generaci? Opravdu mám vystupovat a říkat lidem ať se neočkuji vůči rakovině? Ne naopak moje práce politika je, zajistit lidem maximální dostupnost takového očkování ať se rozhodnou sami. A co říká bod 40 usnesení? Ten přímo míří na pana Vrábela a podobné joudy, kteří straší lidi, lžou jim o životu zachraňující léčbě a vede to k tomu, že ti lidé si naprosto bezpečné očkování nenechají dát a potom umřou na rakovinu. Ona každá informace není pravdivá a může způsobit ono váhavost vůči očkování. Pan Vrábel si plete trochu pojmy s dojmy. Pokud někdo čistě lže tak nejde o informaci ani dezinformaci, ale o prostou lež. A lži lidi nahlodávají a já si nevezmu na své svědomí, že se kvůli mně nenechá někdo očkovat vůči rakovině.

Co přijde příště? Napadne používání inzulínu? Není možné přece slepě bojovat proti všem očkováním bez nějakého racionálního důvodu jako byl u COVID-19.Přeji krásný den a nenechte si jej znechutit ubohými dehonestacemi zhrzených individuí.


Kateřina Konečná

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights