AKCE: OFICIÁLNÍ – termín demonstrace zemědělců v České republice

Prohlášení organizátorů Protestní jízdy ČR 2024 Organizátoři Protestní jízdy ČR 2024 pod nátlakem veřejnosti oznamují datum konání jízdy a tím je 19. únor 2024. Další podrobnosti budou zveřejněny po koordinační schůzce 6.2.2024.

Důvody k občanské neposlušnosti, která vyústí v blokádu dopravní infrastruktury a velkých měst

1. NE – uplatňování zeleného údělu, který likviduje produkční zemědělství a snižuje soběstačnost nejen v ČR, ale i v celé EU.

2. NE – povinnému uvedení půdy do klidu, což sníží další produkci potravin a zvýší kumulaci plevelů a plísní.

3. NE – snížení produkčního zemědělství o 25–30 % ve prospěch ekologického, kde v současné době je 18 % půdy v tomto režimu a produkuje mizivých 1 – 1,3 % ekologických potravin.

4. NE – dalšímu zatížení daní z produkce kysličníku uhličitého, který není příčinnou oteplování, ale je potřebný k fotosyntéze rostlin, stromů a produkci kyslíku (vzduch obsahuje pouze 0,38 % kysličníku uhličitého).

5. NE – vyšším cenám potravin způsobenými nesmyslnými maržemi v maloobchodním prodeji.

6. NE – zvýšení daně z nemovitosti.

7. NE – nejvyšším cenám el. energie z celé EU přesto, že je u nás vyráběná za nejnižší ceny.

8. ANO – využívání zákona o cenách č.526/1990 a jeho doplnění o max. marže maloobchodního prodeje, jak je to ve Francii.

9. ANO – schválit zákon o potravinách ve znění předloženém v roce 2020.

10. ANO – ihned přepracovat zákon o nekalých obchodních praktikách (významné tržní síle) v obdobném znění jako je ve Francii, Německu….

11. ANO – ihned zpracovat zákon o ochraně zemědělského půdního fondu, aby byl opět národním bohatstvím, nikoli zbožím pro spekulace finančních domácích i zahraničních oligarchů.

12. ANO – sjednocení veškerých podpor v celé EU, které pobírá zemědělství, potravinářská výroba a životní prostředí, nebo jejich zrušení v celé EU.

13. ANO – redistributivní platbu v současné výši 23 % nastavit na úroveň 10 %, jak je to v celé EU (SRN má 12 %, ale z nižšího základu).

14. ANO – ukončení činnosti vlády, která svou destrukcí národního hospodářství zbídačuje obyvatelstvo naší země.

15. ANO – nastolit vládu odborníků bez současných loutek parlamentních stran

12
1
Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Petr
Petr
28 dní před

Souhlasím. Jak se mohu jako občan nezemědělec přidat? Mám dojet do Prahy vlakem?

Pavla
Pavla
28 dní před

Aha, díky za plné znění protestu! Na fb to nějak nešlo otevřít (nejspíš pokusy o likvidaci). Navzdory komentářům níže – tohle má být, lidi, fakt akce zemědělců, ne politiků, a Jandejsek zněl přesvědčeně a imho i věrohodně. Jsem ráda, že body výše zahrnují i bod konce současné vlády. Aby se nestalo, jako jinde (a to je jinde mnohem, mnohem veselejší situace než u nás), že vláda slíbí splnění některých bodů, třeba větší peníze (samozřejmě nesplní, neb nic, co slíbila, ještě nesplnila), a traktory se rozejdou.
Netuším, zda by případná demise fakt něco vyřešila, neb netuším, zda ten, kdo by ji nahradil, by byl fakt lepší, jak se zatím (s výhradami) dělá, případně zda by nebyl zahraničními silami dosazen někdo stejný, případně zda v té chvíli nepřijedou spřátelená vojska, která jsou sem už od září písemně vládou pozvána.
A netuším, zda je v tomhle místě, kde už neplatí zákony ani ústava, kam se vláda dostala nelegálně, kde už fér není nic, tak zda je vůbec možné, že by se nadřazené síly ještě něčeho bály, musely vycouvávat, musely dělat ústupky, musely se vzdát… Netuším. Ale hrozně moc doufám a věřím.

Monika
Monika
28 dní před

Soukromá akce Babiše a Pro🤦‍♀️. To má být veřejná demonstrace a protesty všech lidí, né jen vašich voličů. Udělejte otevřenou domonstraci pro všechny vlastenecké strany a hnutí prosím.
Tady nám hrozí 3. světová, ale pořád si bude každý hřát svojí polívčičku a hrabat na svém písečku 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

azpxxa
azpxxa
1 měsíc před

takže zase jsem se nic nedověděly ! fakt skvělé ! pak nečekejte velkou učast lidi ! z takovým přistupem to bude skoukromá akce par 100vek jedincu kteří jak je tady zvykem hraje na vlastní písečku

4
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights