Jakub Vágner- Co mě vlastně trápí?

Celý den mi chodí stovky zpráv a všude se píše šťastný Nový Rok…mohl bych tu napsat pár sladkých vět, dostat pár set či tisíc laiků ale raději vám však napíšu,co mě trápí a co bych si opravdu moc přál….Vždy si na sklonku roku kladu otázku, zda to byl dobrý rok. Podle čeho však soudit?Je to pro mě podle množství ulovených ryb? Počtu dnů strávených na rybách? Úspěšnosti mých rybářských filmů nebo podle počtu prodaných knih a produktů?

To vše, když se daří, je určitě fajn. Je to však něco, co si člověk odpracuje a tak logicky v životě slaví úspěch. To neúspěchy nás ale činí lepšími. Nutí nás na sobě pracovat, zlepšovat se, uvědomovat si i své lidské a pracovní chyby. Vítězství jsou sladká, omamná, ale zároveň i nebezpečná. Uspávají naši mysl, ducha a můžeme mít zdánlivě pocit, že se nám bude takto dařit již navždy. Prohry, zklamání a nakonec i utrpení jsou tedy pro náš osobní rozvoj mnohem důležitější. Stejně tak je ale velmi důležité stát si za svým názorem a nebát se mluvit i v dobách, kdy je svoboda slova velmi ohrožena. Protože tak se posouváme nejenom jako jedinci, ale i jako celý národ.

To jsem vždy miloval na té naší malé, ale nádherné zemi. Má v sobě tolik krásy. Žije zde úžasné množství výjimečně nadaných lidí. I když jsme byli historií mnohokrát těžce zkoušeni, náš národ vždy vstal, oklepal se z tvrdých ran a zrodil se silnější. Procestoval jsem svět a viděl věci dobré i zlé. Často i věci, kdy jsem si znovu a znovu opakoval, jak jsem šťastný, v jak malebné a bezpečné zemi to vlastně žiju. Stejně tak jsem ale díky svému dědečkovi věděl, že to náš národ nedostal zadarmo. Bylo to vykoupeno potem, dřinou, krví a životy mnoha odvážných lidí, kteří nám předali takto překrásnou a klidnou zem. Byl a je to ten největší dar, který jsme od našich předků dostali. Čím více jsem cestoval, tím jasnější mi bylo, že Česká republika je skutečným rájem na zemi.

Na svých cestách vidím jen pomalý, ale zcela zřetelný kolaps naší “vyspělé” západní civilizace. Bohužel nikoli jen na cestách v dalekých krajích, ale na cestách po Evropě. Pomalu ale jistě si necháváme krást naši identitu, naši kulturu, naši historii, naše tradice a necháváme extrémistické menšiny a lidi bez respektu k lidskému životu rozhodovat o většinové populaci. Našich osudech, našich rodinách, naší budoucnosti.Nechápu ale proč.

Proč musíme tolerovat něco, co bude zcela jistě ohrožovat budoucnost našeho národa? Je to plivnutí do tváře našich předků. Rozumím, asi máme mlčet. Má nám být jedno, že se dnes na území Evropy běžně znásilňují mladé ženy, je ubližováno dětem na ulicích a kdokoli se ozve je ihned nazván rasistou a xenofobem. Je to pak měřítko normálnosti? Chceme mít opravdu násilí v těchto podobách jako běžný kolorit našich životů? Chceme, aby podobné činy byly oslavovány, brány jako možné příklady a přenášeny i do naší kultury a dějin? Já bych si totiž moc přál, aby Česká republika byla neustále tak krásnou, klidnou a bezpečnou zemí, kterou nám může ještě stále závidět celý svět… to přeji nám a hlavně našim dětem. A tak tedy šťastný Nový Rok a hlavně ve zdraví prosím. Váš Jakub

111
3
Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Yarda
Yarda
5 měsíců před

Vytesat do kamene, 100% souhlasím.

Dana Matulová
Dana Matulová
5 měsíců před

Jakube, máte 100% pravdu, naše krásná země nesmí být ničena touto vládou. Plně s vámi souhlasím a máte moji podporu

Daniel Weisser
Daniel Weisser
5 měsíců před

Skvěle, pravdivě a od srdce napsáno. Děkuji za lidi, jako je Jakub.❤

Karešovi Miloš a Irena
Karešovi Miloš a Irena
5 měsíců před

Milý Jakube, to co jste vyjádřil je strašně krásné, jste hodný,moc si Vás vážíme, rodiče Vás dobře vychovali. Všechny Vaše filmy z přírody jsou krásné.

Cirhan Jaroslav
Cirhan Jaroslav
5 měsíců před

Takové mladé lidi jako je Jakub naše vlast potřebuje. Lidi co milují svou zem a nebojí se napsat pravdu. Kubo jsi chlap jak má být a národ Český tě miluje.

Alena
Alena
5 měsíců před

Dojalo mne, jak od srdce napsáno. Se vším souhlasím a těší mě, že i mladý člověk dokáže takto uvažovat.

11
Jardan
Jardan
5 měsíců před

Jakub je slušně, vychovaný kluk ze slušné rodiny. Je to český patriot a vlastenec, žádný neukotvený větroplach. Má dûvodnou obavu o tento stát a o to v jakém prostředí budou žít jeho nasledovnici. A já tuto jeho obavu sdílím taktéž!!

11
Marcela
Marcela
5 měsíců před

Velmi pěkně napsané. Úplně se ztotožňuji s vámi a vašimi moudrými slovy.Pohodový rok 2024. /Kéž by byl./

Zdenka Hanzelínovà
Zdenka Hanzelínovà
5 měsíců před

Jakube děkuji, nic lepšího jsem zatím nečetla. Také přeji nám všem co milujeme Českou republiku v r 2024 zdraví a zdravý úsudek se zdravým myšlením.

19
JIŘINA
JIŘINA
5 měsíců před

Moc hezky a pravdivě napsáno. Kéž by takto přemýšlela většina lidí. Přeji hodně zdraví.

18
Praded
Praded
5 měsíců před

Již jsem si včera řekl,že nebudu na nic reagovat, protože naši lidé si to mnohdy nezaslouží. Mnohdy reaguji i na dobré miněnou poznámku jako dívá zvěř. Ale jsem rád, že jsem prožil život tak jak byl . Děkuji takovým lidem, kteří vědí kde žiji a proč tady žijí

10
Olga
Olga
5 měsíců před

Moc potěší potkat spřízněnou duši s nevymytým mozkem a srdcem na tom správném místě♥. Díky!!!

17
Otokar Kubík
Otokar Kubík
5 měsíců před

Je vidět že mozek i srdce máte na správném místě

256
Milada Čadová
Milada Čadová
5 měsíců před

Moc krásně jste to napsal,líp bych to neřekla.Děkuji Milada

571
0
Rina
Rina
5 měsíců před

Děkuji vám Jakube, napsal jste výstižně, se vším s vámi souhlasím.

676
0
Roman
Roman
5 měsíců před

Jakube řekl jsi to perfektně,naprosto souhlasím👌

450
Vladimír
Vladimír
5 měsíců před

Kubo pravda si vždy cestu najde, leč klíčové je kdy … děkuji za Vaše krásná a výstižná slova… K úctě k předkům nesmíme mlčet a nechat se umlčet.

262
Voříšková
Voříšková
5 měsíců před

Ve všem souhlas, doufám, že lidé, kteří ještě mají zavřené oči procitnou a konečně se také ozvou. Doufám, že další známé osobnosti se přidají.

200
ALOIS
ALOIS
5 měsíců před

Jakube vélké díky za Vaše vyjadření mám naprosto stejný názor.

380
19
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights