Kateřina Konečná – Lidé obrací každou korunu a Jurečka pořádá vánoční banket za 400 tisíc?!

Zdroj: Parlamentní listy

„STAČILO hlavně vlády P. Fialy. I na evropské úrovni – zrušení práva veta, zákaz výroby spalovacích motorů, nedostatek léků – na to všechno existuje jednoduchá odpověď: STAČILO!“ říká europoslankyně a šéfka KSČM v souvislosti s představením nové koalice s názvem „STAČILO!“. Ohledně čerstvých informací o dalším zdražování potravin padlo slovo „hulvátství“ a výzva k omluvě. Nešetřila ministra Výborného a nechybí ani vzkaz pro ministra Jurečku.

Paní poslankyně, tento týden na tiskové konferenci představila KSČM novou koalici STAČILO!, se kterou chcete kandidovat do voleb. Co voličům například nabízíte? A proč tato koalice vznikla?

Tato koalice vznikla jako odpověď na obrovskou poptávku po tom, aby se našlo uskupení, které zabrání propadu velkého množství hlasů. A jak ukazují průzkumy veřejného mínění, tak toto tady opět hrozí. Podařilo se nám dát dohromady osobnosti, odborníky ve svých oborech a hlavně lidi, kteří mají neskutečné odhodlání prát se za naši zemi a její občany.

STAČILO! je silnou alternativou sněmovní opozici i roztříštěné mimoparlamentní scéně, která svými hádkami a egy jednoznačně nahrává vládě Petra Fialy!

Co říkáte na to, že v médiích zaznělo, že na vaší kandidátce se objevuje několik dezinformátorů?

Nečekala jsem, že snad budou česká média chválit uskupení STAČILO!, které jde proti vládní pětikoalici a prezidentovi, jež si část novinářů vysnila a skrytě (někteří dokonce otevřeně) je podporovala a podporují. Média i hejtři se hned dali do práce, což svědčí o jediném – mají z nově vzniklé koalice velký strach.

O sjednocení levice mluví už nějakou dobu i bývalý premiér Jiří Paroubek. Podle jmen na kandidátce k dohodě s ním zřejmě nedošlo. Prozradíte proč? Nebo budete ještě jednat?

Ano, jednání s dalšími osobnostmi i uskupeními pokračují. My nejsme ti, kdo by chtěli opozici štěpit a ulehčovat tak práci vládní pětikoalici.

Ministr zemědělství Výborný jde ve šlépějích svého předchůdce Nekuly – ostatně oba jsou z KDU-ČSL, jejíž politika je naprosto tragická – dle podpory i pro jejich vlastní voliče. Ta tiskovka, na které oznamoval, že vlastně ceny vzrostou, ale neví proč, byla tragická. Samozřejmě že se v tomto směru dá něco dělat. Jestliže to umějí jinde, nevím, proč by to nemohlo jít v naší zemi. Podle mě se zde spíš za „NEJDE“ schovává neschopnost či neochota sáhnout na přepálené marže obchodníků.

Jestliže ministr tvrdí, že to nejde, pak je zbytečný ministr a je na místě zrušit jeho místo. Aspoň ušetříme za drahý provoz jedné ministerské kanceláře. V tom jsou mimochodem lidovci také experti – pan Jurečka pořádá vánoční banket na ministerstvu s cateringem za 400 tisíc. Naprosto papalášské chování ve chvíli, kdy lidé obracejí každou korunu.

Od nového roku zdraží i elektřina. Podle energetického regulačního úřadu cena regulované složky elektřiny vzroste o 66 procent. Co to bude znamenat pro domácnosti, podniky… Byla možná nějaká jiná „cesta“?

Vždycky je možná jiná cesta. Stačí chtít a ideálně trochu i umět. Bohužel u vlády P. Fialy chybí jedno i druhé. Tady to zvyšování ceny – už od předloňska – naprosto odporuje zdravému rozumu. Jestliže je naše země soběstačná, tedy zatím, ve výrobě elektřiny a umí kilowatthodinu vyrobit v ceně kolem 1 koruny, tak je naprostá sprosťárna chtít po občanech a podnicích několikanásobek!

Vraťme se ještě k nedávné stávce, které jste se také zúčastnila. Máte pocit, že se povedla? A co bude následovat? Dojde nakonec třeba i ke generální stávce, dle vašeho názoru?

Ano, byla jsem mezi demonstranty. Pan premiér – stejně jako posledně – zbaběle ujel a jel navštívit farmu bratra Mariana Jurečky, který mimochodem čerpal desítky milionů na dotacích. Tolik jen k pohrdavému chování k pracujícím, kteří mimochodem platí Stanjurovu sekyru ve státní pokladně. Věřím, že to nebyla jediná akce odborů a že se budou o své požadavky tvrdě hlásit i nadále.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights