Patrik Nacher: Dotace na knihu proti rodině

Ministerstvo kultury v čele s Martinem Baxou (ODS) podpořilo vydání levicové knihy plné radikálních marxistických myšlenek – z peněz daňových poplatníků. Dílo „Zrušte rodinu” radikální feministické autorky Sophie Lewis mimo jiné považuje nukleární rodinu za kapitalistický a patriarchální nástroj k útlaku společnosti, má být jádrem nespravedlnosti a nerovnosti, přičemž autorka vybízí k tomu, aby byla v rámci kolektivního blaha rodina jako taková zrušena, odstraněna, zničena.

Na celou záležitost je třeba nahlížet ve dvou rovinách – dlouhodobě a konzistentně zastávám názor, že je třeba bojovat proti cenzuře, nebránit názorové rozmanitosti (kupříkladu neustálým obsahovým rozšiřováním termínu „dezinformace” – kterak v posledních letech činí, sledujíce osobní zájmy, určité „společenské skupiny” za účelem boje za prosazování „správných” politických názorů a postojů a naopak potlačování těch „špatných”) a nevnucovat společnosti ten či onen pohled na věc.

Považuji však za skandální, že Ministerstvo kultury, jeden z ústředních orgánů státní správy, dotačně podporuje dílo, které explicitně směřuje proti elementárnímu institutu, na němž je vystavena naše (z tisíciletých křesťanských základů vycházející) společnost jako taková. Je více než na místě se ptát, proč MK (v době avizovaných rozpočtových úspor a nekonečných proslovů o rozdělené společnosti) podpoří penězi daňových poplatníků knihu určenou úzké skupině radikálů, která vychází z tezí utopického a minulostí zdiskreditovaného myšlenkového proudu. V souvislosti s touto otázkou budu z pozice poslance interpelovat ministra kultury Baxu s požadavkem na důkladné zdůvodnění smyslu podpory předmětné knihy a vysvětlení nastavení a fungování kritérií, na jejichž základě se tato podpora vůbec mohla uskutečnit…

Aby vám nic neuniklo můžete se přihlásit k odběru novinek které na můj web pravidelně vkládám stačí vyplnit email. UPOZORNĚNÍ : Vždy si zkontrolujte v email schránce složku SPAM a Hromadné zprávy, je možné že moje emaily vám tam spadnou.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights