Lidé vybrali přes 105 milionů na léčbu pro dvouletého Martínka

AKTUALIZACE článku : 12:47

PŘÍBĚH: Život pro Martinka. Moc prosím o sdílení

Jana Zwyrtek Hamplová

Pomohlo tisíce lidí i “velcí hráči”. I média a sítě…. Všichni. Neuvěřitelné se stalo skutkem – za pár dnů… Teď se modlit a držet všechny pěsti, aby léčba pomohla a Martínek se mohl už bezstarostně usmívat na svět… ❤️ Ať je zdráv… 🙏❤️! Mnoho sil i rodičům 🙏❤️

Jindřich Rajchl

V neděli dopoledne mi psala Péťa Rédová, že našla na Doniu sbírku Život pro Martínka a jestli bych ji nemohl ve svém živém vysílání zmínit.

Díval jsem se na požadovanou částku ve výši 100.000.000 Kč a říkal si, že když v té chvíli bylo vybráno asi 12 milionů, že to bude poměrně fuška se na cílovou pásku dostat. Ale jak říkám vždy – žádná meta není nedosažitelná, když se dostatečný počet lidí rozhodne, že se do toho pustí.

Po mém nedělním živém vysílání se přidávali další a další osobnosti a politici, a to z celého spektra naší společnosti. Andrej Babiš (ANO), Zdeněk Hraba (STAN), Jana Zwyrtek Hamplová a mnozí další. Přidali se i podnikatelé a lidé ze všech koutů republiky a zbylá část do 100 milionů se vybrala za 1 den!

Díky moc všem, kteří se zapojili, smekám před tím, co tenhle národ dokáže, když se semkne.

A jeden vzkaz Zbyňku Stanjurovi – doufám, že vás ani nenapadne chtít po rodině, aby tyhle peníze zdanila. To už by byl naprostý vrchol hyenismu.

Ještě jednou díky každému, kdo pomohl!

Jste prostě jedineční!

Finanční správa ČESKÉ REPUBLIKY

AUDIO: Soňa Gagliardi – hovor na Ministerstvo zdravotnictví ve věci sbírky pro nemocného Martinka

ČTK

Češi vybrali za pár dní sto milionů korun. Dvouletý Martínek za ně podstoupí terapii

Do sbírky na léčbu dvouletého chlapce, který trpí vzácným genetickým onemocněním, už lidé poslali více než 100 milionů korun potřebných na genovou terapii. Sbírka začala 22. srpna a od té doby do úterního rána do ní přispělo přes 220 tisíc dárců, kteří vybrali již téměř 104 milionů Kč. Chlapec trpí těžkou formou syndromu AADC, který ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.
odkaz ZDE

PRIMA

Zázračná pomoc. Češi vybrali pro nemocného Martínka přes 100 milionů. Daně? Má dostat vše

V médiích se objevily informace, že sbírka pro malého Martínka podléhá dani z příjmů. To ale ředitel dárcovské platformy Znesnáze21 Čestmír Horký odmítá. Na peníze poslané na veřejné sbírky se tato daň nevztahuje, zdůraznil na Instagramu. Z astronomické částky 100 milionů korun by tedy stát neměl mít ani korunu. K úternímu ránu se vybralo více než 106 milionů korun a částka se dál zvyšuje
odkaz ZDE

NOVINKY

Lidé vybrali přes 105 milionů na léčbu pro dvouletého Martínka

Do sbírky na pomoc pro malého Martina, který trpí vzácným genetickým onemocněním, lidé vybrali potřebných 100 milionů korun. Dvouletý chlapec se potýká se syndromem AADC a díky sbírce bude moci absolvovat genovou terapii.
odkaz ZDE

ECHO24

Sbírka pro nemocného Martínka raketově roste. Za den na ní přibyly desítky milionů

Už několik týdnů běží veřejná sbírka pro dvouletého Martínka, který trpí vzácnou formu genetického onemocnění známého jen asi u 120 lidí na světě. Kampaň Život pro Martínka, kterou spustili chlapcovi rodiče na serveru Donio.cz, se snaží získat prostředky na nákladný lék dříve, než bude pozdě. Léčba by vyšla v přepočtu asi na 100 milionů korun, díky angažovanosti známých osobností se už podařilo vybrat většinu částky. Do pondělního odpoledne lidé vybrali 50 milionů korun, raketový nárůst darovaných peněz ale pokračoval. Po 21. hodině už přesáhl 80 milionů korun.
odkaz: ZDE

News.refresher

Martínek potřebuje 100 milionů, aby mohl žít. Sbírku podpořili i Leoš Mareš nebo Týnuš Třešničková


Chlapeček se narodil se vzácným genetickým onemocněním, které má potvrzeno jen 120 lidí na celém světě. Vybrat se už podařilo přes 26 milionů korun.
Martínek trpí nejtěžší formou tohoto onemocnění a je zcela odkázán na péči a pomoc druhých. Je ležící a bez pomoci rodiny neudrží ani vzpřímenou hlavičku. Šancí na život by pro něj byla genová terapie. Ta ale není vzhledem k nízkému výskytu nemoci hrazena ze zdravotního pojištění a stojí v přepočtu cca 100 milionů korun. 
odkaz : ZDE

IMG_20230926_075944.jpg
Život pro Martinka
Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights