Jana Zwyrtek Hamplová – K doporučení přijetí Istanbulské úmluvy komisí nedošlo , Kvalita veřejné správy je na bodu mrazu , ministři dávají hloupé rady

ČLÁNEK 1

19.09.2023 – Fotografie z 5. schůze Stálé komise Senátu pro Ústavu ČR a parlamentní procedury na téma Istanbulská úmluva. Přijetí úmluvy už nedoporučily dva senátní výbory, a proti se na tiskové konferenci vyslovila i velká skupina senátorů. Na jednání této komise však byli v daný den v těsné většině zastánci této právně velmi problematické úmluvy, a navrhovali, aby komise přijetí úmluvy doporučila. K tomu však nakonec nedošlo. V závěru jednání jsme totiž s kolegou Michaelem Canovem z jednání odešli, a komise tak nebyla při dané účasti usnášeníschopná. Istanbulská úmluva tak nemá k dnešnímu dni doporučení žádného výboru ani komise Senátu. Proti přijetí úmluvy se na daném zasedání vyslovili tři členové – Zdeněk Hraba (předseda komise), Michael Canov a Jana Zwyrtek Hamplová. Jejich důvody lze shrnout tak, že tito senátoři vyslovili vážné obavy ze zneužití této úmluvy proti násilí na ženách ke zcela jiným cílům, protože je zde velký prostor pro jiné výklady jejího textu, což může být snadno zneužito.

ČLÁNEK 2 – Kvalita veřejné správy je na bodu mrazu 🙏, ministři dávají hloupé rady

“Kaleidoskop doby” v režii současné vlády…. Kvalita veřejné správy je na bodu mrazu , ministři dávají hloupé rady , prahneme po eskalaci války , firmy krachují, propouštějí lidi nebo naši zemi opouštějí ,a vláda hodlá vynakládat peníze na kampaň, abychom přesto všechno byli klidní…. . Dnes zasahuje policie v generálním štábu… Dluhy, zbrojení, vysoké ceny…. A to je pouze zlomek. V takové zemi chceme žít? Já ne…. Vládne nám nejhorší, nejhloupější, nejarogantnější a zvenčí nejvíce ovladatelná vláda od listopadu 1989. Bez diskuze.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights