MUDr. Ivan David – Ukrajinci vetovali vystoupení operní hvězdy Netrebko v Praze

Ukrajinci vetovali vystoupení operní hvězdy Netrebko v Praze Rakušané si neberou servítky ohledně příčin, následků a toho, kdo vládne v Čechách. Jasně to říkají i komentáře pod článkem v Exxpressu, kde se lidé podivují nad tím, že dosud nevěděli, že v Čechách vládne ukrajinské velvyslanectví: „V Praze měla vystoupit 16. října.

Kvůli „politickému tlaku“ však musela vystoupení zrušit rusko-rakouská operní pěvkyně Anna Netrebko. Do cesty se jí připletla ukrajinská ambasáda v Česku. Zrovna nedávno rusko-rakouská dvojí občanka Anna Netrebko zažalovala Metropolitní operu v New Yorku, protože s ní ukončili spolupráci.

Zdůvodnění operního domu: její blízkost šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi. Nyní se Netrebko musela znovu vzdát. Koncertní vystoupení operní hvězdy plánované na 16. října v Praze je zrušeno. Oznámilo to vedení hlavního města Prahy a Netrebkové agentuře ČTK. Zrušení bylo vzájemné, uvedlo. “Dohodli jsme se, že ustoupíme politickému tlaku a že Anna nebude požadovat žádné odškodnění,” uvedla mluvčí koncertní agentury.

Náměstek pražského primátora Jiří Pospíšil dohodu uvítal a řekl ČTK, že Netrebkové vystoupení by na pozadí války na Ukrajině bylo ošemetné: “Je to správné rozhodnutí ve vztahu k naší partnerské zemi, která bojuje za svou nezávislost,” řekl.

V červenci Pospíšil oznámil, že své doporučení pro nebo proti zamítnutí chce podmínit souhlasem ukrajinské ambasády, protože Netrebko je na ukrajinském sankčním seznamu. Velvyslanectví se pak očekávaně vyslovilo proti koncertu. Podle informací ČTK byly obavy z demonstrací proukrajinských organizací proti přítomnosti Netrebko v Praze. Koncertní manažer světoznámé operní pěvkyně ČTK řekl, že Netrebko jasně odsoudila ruskou útočnou válku proti Ukrajině.“ Tolik Exxpress. Netrebko sice odsoudila ruskou agresi a do Ruska nesmí, ale pořád je to „Russák“ a podléhá kolektivní vině. Až tak jednoduché to je, navzdory všem kecům o podpoře Putina.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights