Jana Zwyrtek Hamplová – Myšlenky na odebrání volebního práva seniorům jsou nejen protiústavní

Myšlenky na odebrání volebního práva seniorům jsou nejen protiústavní, ale měly by být i trestné

Myšlenka na to odebrat seniorům od určitého věku volební právo je protiústavní, zcela zcestná a na hraně trestní odpovědnosti. Za chvíli by to bylo právo kandidovat, pak důstojně bydlet ve vlastních bytech a domech (viz úvahy Německo), aktuálně to začalo saháním na penze… O ponižujícím posílání zbytků z parlamentních stolů (nápad czech made) raději nebudu mluvit. Věk skutečně není argument vůbec k ničemu… Můj nynější kolega Prof. Jan Pirk má 75 let… Tomáš Topfer 72… Měli by být už “odepsaní”? Že ty, kteří takto seniory odepisují, “huba nebolí”, řekla by na to moje babička Marie.

Dala mi do života neskutečně mnoho… Byla neskutečně silná žena… Obětavějšiho člověka jsem už v životě nepotkala… A její hlava byla zcela fit do posledních chvil… Ještě v osmdesáti sledovala zprávy, četla noviny a měla větší přehled než někteří mladí a neklidní… Na půdě jsme měli desítky let jí zachráněnou bustu prezidenta Masaryka z jedné venkovské školy…

Stydím se proto za to, jak se dnes chováme k našim seniorům.

Namísto úcty jimi pohrdáme, dáváme jim najevo, jak obtěžují, a nově je tu napad z nich udělat občany druhé, ne-li třetí kategorie. Za tato slova směrem k zavádění věkové diskriminace by měli být jejich autoři povoláváni k odpovědnosti. Proč? Stačí za slovo “seniorů” dosadit kohokoliv jiného. A byl by okamžitě oheň na střeše. Proč to v případě seniorů prochází? To si jich opravdu tak málo vážíme?

Volební právo může souviset jen se zbavením svéprávnosti. Tak to bylo vždy. Neměli by pak, s nadsázkou, ale tímto testem, zda jsou vůbec schopni volit, projít všichni voliči? A jako první v řadě autoři těchto diskriminačních nápadů? Mohlo by totiž něco podobného napadnout normálního člověka?

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights