Jindřich Rajchl – Osobně tomuto systému říkám “dokonalý tunel”

Vymyslet systém, kdy nařídím uhelným elektrárnám platit emisní povolenky, a následně je začít sanovat dotacemi, aby na to vůbec měly, to opravdu umí asi jen soudruzi z Bruselu.

Osobně tomuto systému říkám “dokonalý tunel”.

EU kdysi začala vydávat emisní povolenky za cenu 5 EUR. Vzhledem k tomu, že bylo jasné, že jejich cena bude dramaticky stoupat, si velkou část z nich nakoupili zahraniční investiční a penzijní fondy. Ponejvíce z USA, Německa a Číny.

Dnes stojí jedna povolenka cca 90 EUR. Platíme ji my všichni v koncové ceně dodávané elektřiny. A protože už je povolenka tak drahá, že výroba v uhelných elektrárnách přestává být rentabilní, tak se EU rozhodla poskytnout společnostem vlastnícím tyto elektrárny přímé dotace.

Jednoduše řečeno – občané v celé EU platí nesmyslně vysokou cenu za elektřinu proto, aby její nemalá část skončila v kapsách soukromých investičních společností. A aby to celé fungovalo, tak EU vezme další peníze z našich kapes a zadotuje jimi uhelné elektrárny, aby ty vůbec mohly fungovat s nějakým profitem. Tedy nás v podstatě okradou dvakrát.

Nadto jsou emisní povolenky hlavním pilířem Green Dealu. Bez nich by tenhle fantasmagorický plán nemohl fungovat.

A protože eurosoudruzi nikdy nemají dost, tak přišli s nápadem, abychom už za 3 roky platili povolenky i na pohonné hmoty, vytápění, či výrobu jídla.

Proto zcela kategoricky odmítám, aby se Česká republika nadále účastnila tohoto zcela zkorumpovaného systému.

Povolenky jsou absolutní zlo.

Je třeba s nimi skoncovat.

Čím dřív, tím líp.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights