Jana Zwyrtek Hamplová : Do války vstoupíme pouze vlastním rozhodnutím A je to venku.

Do války vstoupíme pouze vlastním rozhodnutím A je to venku. Vláda od počátku dělá vše proto, aby naši zemi vtáhla do války. Tato válka ale není v zájmu České republiky. Naopak, ta Českou republiku a naše občany může výrazně ohrozit. Vláda nás má ale chránit, ne plnit přání velmocí, ať je to velmoc kterákoli; ta naše ale dělá právě teď pravý opak.

Zcela odsunula bezpečnost naší země, a bez konzultace s kýmkoli včetně samosprávy, které se to rovněž bezprostředně dotýká, vytváří předpoklady pro pobyt vojáků USA na našem území a postavení se na jednu stranu konfliktu.

Proto se vší vážností prohlašuji, že kdo bude v této situaci hlasovat pro smlouvu s USA, která je nepravdivě označena jako obranná, a navíc je velmi jednostranná – samozřejmě v náš neprospěch – bude hlasovat vědomě pro zapojení České republiky do války, tedy jednoznačně proti zájmům naší země a našich občanů, zato v zájmu a pro potřeby USA jako jedné strany evidentně připravovaného vojenského konfliktu dvou velmocí.

Ohrozit tím může nejen přímo nás, aktuálně bezmocně přihlížející občany, ale také obce a města a kraje naší země, když dokonce v předmětné smlouvě kalkuluje s nemovitostmi v jejich i soukromém vlastnictví. A to nehovořím o hospodářských dopadech, které to vše má.

Vláda přitom zapomněla v celém tom procesu na tu nejpodstatnější věc – zeptat se svých občanů, a v neposlední řadě také svých starostů a starostek, primátorů a primátorek, hejtmanů a hejtmanek, tedy samospráv, zda oni také chtějí, aby se Česká republika takto přímo a aktivně a ochotně zapojila do vojenského konfliktu na straně jedné z velmocí, a to včetně pobytu cizích vojsk na našem území a účastí našich vojáků přímo ve válečném konfliktu (obdobně jako kdysi v bývalé Jugoslávii).

My všichni si pak musíme hlavně klást otázku, zda toho o této připravované válce víme dost a věrohodně na to, abychom do ní chtěli poslat naše muže a ohrozit bezpečnost nás všech, a opět po letech připustit pobyt cizích vojsk na našem výsostném území, nebo toho dost nevíme – a pak se vší odpovědností je třeba zhluboka se nadechnout a říct nejen jasné “ne” smlouvě s USA, ale začít ihned iniciovat mírová jednání a vůbec dělat vše proto, aby konflikt na východě neeskaloval, ale naopak co nejdříve skončil.

I proto, že narozdíl od USA máme tento konflikt velmi blízko od hranic,zatímco všechny války, v nichž USA figurovaly (a často je dokonce vyvolaly), byly vždy daleko od jejich území, což je zcela jiná výchozí situace.

Rusko nemělo na Ukrajinu zaútočit. I kdyby bylo provokováno, mělo hlasitě využít diplomacie a mezinárodního práva. Skutečně je tuto formu řešení čehokoliv nutno odmítnout, protože to řešení není.

Zneužít ale tohoto konfliktu k rozpoutání mnohem větší války mezi světovými velmocemi a vtažení dalších zemí do této války je krokem ještě násobně horším a násobně nezodpovědnějším.

Není co jiného dodat. “Ne” pro smlouvu s USA je hlasem odmítajícím přímé zapojení České republiky do války velmocí, tedy je hlasem pro současnou i budoucí bezpečnost našich občanů a našich obcí a měst v předmětném válečném konfliktu. Hlas pro danou smlouvu je naopak hlasem pro zapojení České republiky do války velmocí po boku a především v zájmu jedné z nich, tedy nikoli v zájmu České republiky; jejím cílem nikdy nebylo vstoupit aktivně do válečného konfliktu s žádným státem.

Přesto k tomu nyní – viditelně na přání jedné z velmocí a z odsouzeníhodné vůle této vlády, jednající jako kdysi západní velmoci “o nás bez nás” – směřujeme. Tehdy se ta dohoda zrádců nazvala Mnichovská.

Pak tu byl souhlas se vstupem sovětských vojsk. I ten byl podepsán zrádci – s tím rozdílem, že tehdy už jsme si vystačili se zrádci vlastními. A dnes je tu snaha posvětit poskytnutí území státu vojákům USA (bez souhlasu občanů i samospráv) dokonce hlasováním Parlamentu, který má schválit onu “podivnou” smlouvu. Dokonce se už dopředu prohlašuje, že kdo smlouvu nepodpoří, bude vlastizrádce… Ještě mi tam schází – a půjde před soud. Aby to hlasování bylo opravdu “svobodné… “ Naštěstí to říkají lidé, které už nikdo nebere s těmi “kachlíkovými kamny” až tak vážně. A to hlasování – to si bude muset každý vypořádat se svým svědomím. Jak bude chtít vstoupit do novodobých dějin.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milada
Milada
11 měsíců před

NE této smlouvě, NE válce, žádám naši vládu, parlament i senát, aby smlouvu odmítli a do války nás nezatahovali

Alex
Alex
11 měsíců před

DEFENESTRACE této vládě.

13
2
Milena Špatenková
Milena Špatenková
11 měsíců před

Kdo je v parlamentu opravdová opozice , poznáme podle hlasování poslanců o tzv. Obranné smlouvě s USA. Už nebudou schovani za svou stranickou příslušnost, ale bude “slyšet” hlas každého z nich jako jedince, který právè rozhoduje o našem osudu. Jsem velmi zvědavá, kteří z nich a kolik jich má SVĚDOMÍ.

32
1
Stanislav Procházka
11 měsíců před

Jsem opravdu zvědav,jak budou naši poslanci a senátoři hlasovat.
Co na to říká M.Kocáb. Ten ,,vyprovázel” Sovětská vojska z naší země a prohlašoval, že žádná cizí armáda nebude na našem území. Za zvací dopis z roku 68 odsuzovali polistopadoví politici komunistické pohlaváry a co dělá naše vláda teď? Doufám, že žádný rozumný člověk nemůže s počínáním vlády a valkychtivé p.Černochové,souhlasit. Já a celá moje velká rodina jspe proti.

38
3
Barbora Radoušová
Barbora Radoušová
11 měsíců před

Pravda

8
1
Alena
11 měsíců před

Opozice by se měla spojit a vyhodit pětispletenec,který nás táhne do hajzlu a hlavně do války!

30
1
Aleš
Aleš
11 měsíců před

Samozřejmě že se hádaji EU nebo ne EU mněli by se napřet porvat z vládou !!! Ta je potřeba odstranit!! A zrušit válečnou smlouvu s USA 🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿

24
1
Ales
Ales
11 měsíců před

Jsem kategoricky proti této válečné smlouvje a proti kolaborantské vládě 🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿

33
1
Josef Lousa
Josef Lousa
11 měsíců před
Odpovědět  Ales

Jediné řešení je mír válka je zkáza pro celý svět.

AJKA
AJKA
11 měsíců před

Řekla bych, že vlastizrádci – jsou celá pětikolka. Jen demonstrace tak nějak nefungují, hlavně opozice se nesemkla tak jako pětikolka. Nenašli styčné body – kterých je určitě velké množství a táhnou za různé provázky, v různé době a každý sám. Lidi jsou už demonstracemi, které nepřinesly kýžený efek,t unaveni. Bohužel v jednotě je síla. OSOBNĚ NEVÍM JAK Z TOHO. A každý den co tady pětidemolka vládne je pro někoho špatný a nejhorší je SNAHA BOJECHTIVÝCH DAM o zatažení do války na naše území. Američtí vojáci- kteří vstoupili a budou vstupovat na naše území jsou pro mne OKUPANTI. a BOHUŽEL, POKUD SE TOTO ZADAŘÍ – BUDE TO OPĚT NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK.

18
1
Vanda
Vanda
11 měsíců před
Odpovědět  AJKA

Nehledě na to, že v té smlouvě je uvedeno, že se jejich síla může postavit proti lidu a sjednat tu pořádek. Takže ti co nesouhlasí budou potlačení násilím, jako 11.3., kde policie zmydluka pana Kočího a tutlá se jak může, že to bylo nezákonné. Lidí, hahme si svoje práva, co dělá vláda je nezákonné. Tato smlouva je nezákonná..

18
1
Petr Herout
Petr Herout
11 měsíců před

Máte pravdu paní Hamplová ! Jen je potřeba doplnit, že válka na Okrajině vznikla z popudu vlády USA, která byla autorem fašistického převratu v roce 2014, což veřejně přiznala i náměstkyně ministra vlády USA paní Nulandová !! Potom oddělení Ruského území od Ruska pod názvem Ukrajina byl poslední komunistický zločin generálního tajemníka ÚV KSSS soudruha Gorbačova !! Jinak již v roce 830 n.l. vznikl stát Kyjevská Rus jako počátek Ruské říše a nikoliv Kyjevská Ukradina, jak se nás snaží přesvědčit Ruský Žid Zelenskij a náš Fiala !!

27
1
P.
P.
11 měsíců před
Odpovědět  Petr Herout

Souhlasím, aby byla smlouva s USA uzavrena. Slava Ukrajině.

2
11
13
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights