Jindřich Rajchl: Tak jsme se od orgánů činných v trestním řízení dozvěděli, že výroky Pavla Novotného jsou pouze potenciálním přestupkem

Zdroj : Jindřich Rajchl

Tak jsme se od orgánů činných v trestním řízení dozvěděli, že výrok “Češi by potřebovali válku. Vyhnat je v noci z baráku, zabít dítě a zapálit barák” není trestným činem, nýbrž pouze potenciálním přestupkem.

Z pohledu advokáta je pro mne podivuhodné, že pokud ve výše uvedeném výroku slovo “Češi” nahradíte slovem “Ukrajinci”, tak už se dle rozhodovací praxe o trestný čin evidentně jedná. Ať jsem v trestním zákoníku hledal, jak jsem hledal, tak jsem tam zákonný podklad pro tento postup neobjevil.

Z pozice politika pak tvrdím, že stát, jenž zvýhodňuje, či poskytuje cizím státním příslušníkům vyšší míru právní ochrany než svým vlastním občanům, je státem vážně nemocným.

Tomáš Garrigue Masaryk říkal, že demokracie spočívá ve spravedlnosti.

Já dodávám, že základním pilířem spravedlnosti je rovnost občanů před zákonem.

Tudíž Česká republika ovládaná fialovým morem není státem spravedlivým, a tedy ani demokratickým.

Nemám potřebu se vyjadřovat k osobě řeporyjského klauna. Člověk, jehož největším životním počinem je to, že se narodil slavnému otci, a tedy je celoživotně povoláním syn, je nepodstatná nula, s níž nemá smysl ztrácet čas.

Problémem je narušení základních pilířů demokratického právního státu ze strany výkonné moci řízené současnou pětidemoliční vládou zoufalců.

Pokud nám k tomu dáte mandát, tak vám garantuji, že uděláme naprosté maximum pro to, aby byla důvěra občanů v rovnost práva co nejdříve obnovena.

A stejně tak se postaráme o to, aby se naši občané přestali cítit jako cizinci ve své vlastní zemi.

Máte moje slovo.

Posílat upozornění na email na ( nové komentáře )
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Františka
10 měsíců před

Pane rajchl držím palce

Františka
10 měsíců před

Pane Rajchl vás nebo mne by zavřeli za takové výroky co může dovolit jen Novotný

Aleš
Aleš
10 měsíců před

Vše co pan Rajchl řekl můžu podepsat dofám že se to povede tak abyste nás mohl zastupovat tam kde to bude potřeba co nejdříve

Dana
10 měsíců před

Věřím vám pane Jindro, ode mne máte plnou podporu. Věřím že to co se tady děje musí skončit a tato vláda odejít. Velké díky za to co pro tuto zemi děláte,

Anicka
Anicka
10 měsíců před

Máte můj plný mandát a konečně snat se Vám podaří toto stvoření dostat tam kam patří moc vám za to děkuji.

Ilona Váňová
10 měsíců před

Máte můj mandát a podporu. Řeporyjský starosta už mě být dávno před soudem. Za ty jeho výroky by šel každý druhý hned sedět.

Jana
Jana
10 měsíců před

Zdravím,
Mohu Vám říci, že již mám opravdu to řeporyjského sprostého starosty plné zuby a velice ráda bych ho viděla před soudem.
Máte můj plný mandát a podporu a děkuji za Vaši iniciativu. Kterou obdivuji.

7
0
Budu rád za váš názor, prosím komentujtex
Ověřeno MonsterInsights